znajdĹş:

Prace licencjackie i ich etapy tworzenia.

Aby stworzyć dobre prace licencjackie, przy odrobinie własnego wysiłku i systematycznej pracy jest to jak najbardziej możliwe, wystarczy bowiem trochę samozaparcia i ambicji ze strony studenta. Jednak warto posłużyć się podczas tworzenia pracy dyplomowej ogólnym schematem, który pomaga chronologicznie podążać do sukcesu.

Pierwszym etapem jest niewątpliwie wybranie dogodnego tematu. Ważne jest aby był on na tyle interesujący, aby sam autor pracy nie odczuwał niechęci do pisania, a także sam włożył w realizację pracy licencjackiej sporo serca i zaangażowania.

Drugim etapem jest stworzenie konspektu pracy, czyli szkieletu treści, jaka powinna być zawarta w pracy licencjackiej bądź magisterskiej. Po ułożeniu wstępnego planu, który oczywiście można korygować w trakcie realizacji tematu, warto przejść do rozpisania sobie miejsc i źródeł, z których można pozyskać cenne dane i informacje do pracy. Dzięki temu można logistycznie rozłożyć wędrowanie po bibliotekach i instytucjach, tak by zyskać na czasie i nie jeździć w to samo miejsce wielokrotnie.

Ostatni etap to oczywiście samo pisanie pracy licencjackiej lub pracy magisterskiej a następnie naniesienie ostatnich poprawek i w rzeczy samej pozostaje już tylko obrona tytułu. Chyba nie trzeba wspominać, że każdy etap jaki został wymieniony należy konsultować ze swoim promotorem. Inaczej może się okazać, że połowa pracy została wykonana niezgodnie z ogólnie panującymi zasadami.